Ondřej Vetchý v Chrudimi nezklamal

Pokračujeme v besedách s výraznými osobnostmi naší společnosti!

Po Jaroslavu Kmentovi a Václavu Marhoulovi přijal naše pozvání Ondřej Vetchý. A protože měl 13. června i v jiných městech více povinností, přiletěl spolu se svým kamarádem, pilotem Milanem Mikuleckým, malým sportovním letadlem na chrudimské letiště, odkud jsme si oba hosty odvezli do Spolkového domu. Pan Milan Mikulecký je bezpečnostní analytik, bývalý poradce z Ministerstva obrany ČR. Vhodně doplňoval postoje a názory Ondřeje Vetchého, poskytl vhled do problematiky ruské agrese na Ukrajině.

Přeplněný sál Spolkového domu (100 míst bylo vyprodáno během několika dní, přidávali jsme místa ke stání) velice živě reagoval, dotazy jen pršely, čas utekl příliš rychle. 

Naši hosté museli odletět dříve, než jsme všichni chtěli, neboť by jinak nestihli přistání v Praze za světla. Ale máme příslib, že rádi přijedou či přiletí ještě jednou…

Čistý výtěžek ze vstupného jsme věnovali spolku Skupina D, z.s., který je organizátorem sbírky pro nákup dronů Nemesis pro Ukrajinu; oba naši hosté patří k jeho zakládajícím členům.“

Na začátku večera jsme předali oběma hostům náš dárek, resp. dárek od našeho příznivce Miroslava Vomáčky z Moravských Budějovic (viz přiložená fota). Pan Vomáčka je výtvarník, majitel grafického studia Vendy atelier ( https://www.vendyatelier.cz/). Pomáhá nám s výtvarnou propagací, a to vše zdarma jako výraz podpory Milionu chvilek pro demokracii. V průběhu besedy se často ozýval spontánní smích střídavě s vážným tichem, podle toho, kdo z hostů a o čem mluvil. 

V besedách s význačnými osobnostmi s pevným a jasným názorem budeme pokračovat i nadále.

19. 9. – Dagmar Pecková + Marek Wollner + Zdeněk Šarapatka

10. 10. – Václav Moravec

5. 11. – Bob Kartous

Dále máme potvrzenu účast pplk. Otakara Foltýna, Petry Procházkové a dalších osobností, termíny a místa konání budou upřesněny. Sledujte náš web, facebook a Chrudimský zpravodaj, kde budou zveřejněny bližší informace.


Uveřejněno

v

od

Značky: